Author Topic: Vassal Chancery / Biuro wasala  (Read 1993 times)

(RIP) Jasia Wedrowniczka

• General group
  • Full Member
  • *
  • Honour: 0
  • It is easy to be brave behind a castle wall.
Vassal Chancery / Biuro wasala
« on: 16 May, 2012, 11:13:50 AM »

Here Vassal of Krakowskie will public various news from the region and the kingdom.

Miejsce na publikowanie wieści z dotyczących Krakowskiego regionu i Królestwa Polskiego

- History is written by the victor ... history is filled with liars ... if he lives and we die, his truth becomes written and ours is lost ...

(RIP) Jasia Wedrowniczka

• General group
  • Full Member
  • *
Re: Vassal Chancery / Biuro wasala
« Reply #1 on: 16 May, 2012, 11:17:55 AM »
Polska wersja poniżej / Polish version below

16th of May AD 1312

Status of City's inventory:

320 silver coins.

Number of citizens:

15 citizens, from which 11 were active during the past three days.

Roles and responsibilities:

• Monika Madajczyk has been assigned a role of Judge of KRAKOWSKIE, let's wish her all the best in her new assignement.
  • Role of Guard Captain is still open, any active citizen that is at least 7 days old, and has a stregth of at least 11, is welcomed to take the position (Please contact me for details)

Future of the Polish Kingdom

• We wish to expand some regions around Krakowskie, but in order to do that, we need Guard Captain position filled.
  • Kingdoms treasury is far not sufficient to start constructing academy of training grounds.

Other news:

• I, Jasia Wedrowniczka shall help younger citizens (until 60 days old) and buy any hay they produce or buy elswhere, as long as the price is not higher than 2 silver.
  • I can still fund one workshop from my personal savings, please contact me if your wealth is not sufficient and you wish to open one (Inn and Blacksmith is already in the city, other workshop is preffered).
  • If any player is in any other need, please contact me.

Status Miejskiego Inwentarza:

320 srebrnych monet.

Liczba mieszkańców:

15 mieszkańców, z czego 11 było aktywnych w przeciągu ostatnich trzech dni.

• Monika Madajczyk, objęła pozycję Sędziego w Krakowie, życzmy jej samych sukcesów w jej nowym wyzwaniu.
  • Pozycja Kapitana Straży jest wciąż otwarta, każdy z mieszkańców który jest aktywny, ma co najmniej 7 dni i siłę nie mniejszą niż 11 jest mile widziany jako kandydat (proszę o kontakt ze mną).

Przyszłość Królestwa Polskiego:

• Pragniemy rozszerzyć nasze granice o ziemie sąsiadujące z Krakowem, ale żeby tego dokonać miasto musi mieć Kapitana Straży.
  • Skarbiec królestwa jest zbyt mały abyśmy mogli rozpocząć zaawansowane budowle, musimy z tym zaczekać.

Inne wiadomości:

• Ja, Jasia Wędrowniczka, aby wspomóc młodych mieszkańców (poniżej 60 dnia życia) oferuję kupować siano (hay) jednakowoż to wyprodukowane jak i zakupione i innych miastach, dopóki cena nie będzie przekraczać 2 srebrnych monet.
  • Mogę opłacić jeszcze jeden warsztat z moich osobistych oszczędności, proszę o kontakt jeżeli wartość Twojej sakiewki jest niewystarczająca, a pragniesz otworzyć własny zakład (karczma i kowal już są w mieście, preferowane są inne zawody).
  • W razie jakichkolwiek innych pytań czy potrzeb, proszę o kontakt.
« Last Edit: 16 May, 2012, 11:36:15 AM by Jasia Wedrowniczka »

- History is written by the victor ... history is filled with liars ... if he lives and we die, his truth becomes written and ours is lost ...

(RIP) Balian Lubomirski

• General group
  • Baby Member
  • *
« Reply #2 on: 03 June, 2012, 07:57:03 PM »
Czy można prosić o raporty choć raz na tydzień, napisałaś również, że miasto zarabia na czyszczeniu więzienia, można wiedzieć ile?
Powiedzmy tygodniowe raporty pokazałyby ludziom jak się księstwo rozwija.
Pozdrawiam

(RIP) Jasia Wedrowniczka

• General group
  • Full Member
  • *
« Reply #3 on: 03 June, 2012, 10:02:00 PM »
Masz rację.

Jestem w podróży, jak tylko wrócę, uaktualnię raport.

Region otrzymuje 5 monet za każdym razem kiedy ktoś pracuje w więzieniu, ale trafiają one do króla, i to on nimi dysponuje.

Do pałacu wasala trafia dziennie 0.60 za każdego aktywnego gracza i dodatkowo wpływy z tawerny (jeśli ktoś tam nocuje).
« Last Edit: 03 June, 2012, 10:04:49 PM by Jasia Wedrowniczka »

(RIP) Jasia Wedrowniczka

• General group
  • Full Member
  • *
« Reply #4 on: 04 June, 2012, 01:42:09 PM »

4th of June AD 1312

570 silver coins.

Number of citizens:

24 citizens, from which 15 were active during the past three days.

• Kazimierz Potocki has been assigned a role of Guard Captain of KRAKOWSKIE, let's wish him all the best in his new assignement.

• Since we now have a Guard Captain we can start planning conquests.
  • Kingdoms treasury is far not sufficient to start constructing academy of training grounds.

Other news:

• I need to lower the amount of hay that I buy, for a while now, since I do not have sufficient inventory space left

570 srebrnych monet.

Liczba mieszkańców:

24 mieszkańców, z czego 15 było aktywnych w przeciągu ostatnich trzech dni.

Urzędy miejskie:

• Kazimierz Potocki, objął pozycję Kapitana Straży w Krakowie, życzmy mu samych sukcesów w jego nowym wyzwaniu.

• Mamy już Kapitana Straży, możemy rozpocząć plany podboju sąsiadujących regionów.
  • Skarbiec królestwa jest zbyt mały abyśmy mogli rozpocząć zaawansowane budowle, musimy z tym zaczekać.

Inne wiadomości:

• Ja, Jasia Wędrowniczka, muszę na pewien czas obniżyć ilość skupowanej słomy, wszystkie moje magazyny są przepełnione.

(RIP) Balian Lubomirski

• General group
  • Baby Member
  • *
« Reply #5 on: 29 June, 2012, 10:48:27 AM »
Można prosić o raport?

(RIP) Jasia Wedrowniczka

• General group
  • Full Member
  • *
« Reply #6 on: 29 June, 2012, 10:57:29 AM »
Witajcie,

Od dłuższego czasu przebywam poza granicami Królestwa i nie mam wglądu do skarbca.
W chwili obecnej wspomagam naszych sojuszników Serbów w budowie zamku w SPLIT. Jak tylko wrócę, podam nowy raport.

W planach mam aneksję kolejnych, sąsiadujących regionów.

(RIP) Jasia Wedrowniczka

• General group
  • Full Member
  • *
« Reply #7 on: 02 July, 2012, 10:56:07 PM »

2nd of July AD 1312

1010 silver coins.

Number of citizens:

26 citizens, from which 18 were active during the past three days.

• Nothing new.

• Since we now have a Guard Captain we will try to annex few territories this month.

Other news:

• Polish translation has started, see the Collaborations and Special Projects --> Translations board for more details.
  • I need to lower the amount of hay that I buy, for a while now, since I do not have sufficient inventory space left

1010 monet.

Liczba mieszkańców:

26 mieszkańców, z czego 18 było aktywnych w przeciągu ostatnich trzech dni.

Urzędy miejskie:

• Nic nowego się nie wydarzyło.

• Mamy już Kapitana Straży, najprawdopodobniej jeszcze w lipcu poszerzymy granice Królestwa Polskiego.

Inne wiadomości:

• Rozpoczęłam pracę nad Polskim tłumaczeniem gry, szczegóły można znaleźć na forum: Collaborations and Special Projects --> Translations board.
  • Ja, Jasia Wędrowniczka, muszę na pewien czas obniżyć ilość skupowanej słomy, wszystkie moje magazyny są przepełnione.

(RIP) Balian Lubomirski

• General group
  • Baby Member
  • *
« Reply #8 on: 03 July, 2012, 05:55:30 PM »
A nie możemy zrobić zrzutki, każdy coś się dorzuci ja postaram się zrobić potrzebne materiały po kosztach i razem jakoś zbudujemy coś zaawansowanego, tylko jaki jest koszt tychże budynków i jakie to są budynki.
Pozdrawiam

(RIP) Jasia Wedrowniczka

• General group
  • Full Member
  • *
« Reply #9 on: 03 July, 2012, 08:32:35 PM »
Więcej informacji o kosztach tu: http://wiki.medieval-europe.eu/index.php/En_US_Kingdom_Projects

Akademia to koszt około: 27000

Szkoła rycerzy (Training grounds) to koszt około: 24000

W skarbcu królestwa mamy lekko ponad 1000, moje oszczędności to drugie tyle. Ile drogi Balianie możesz "dorzucić" ? Przydałoby się jakieś 20000 :-)

Budowa akademii w Anglii, gdzie mieszkałam wcześniej, zajęła blisko rok a ich państwo jest dużo bardziej rozwinięte i mieszkańców też mają więcej. Te budowle są bardzo przydatne i mogą nawet przynosić wymierne zyski, ale niestety są i również bardzo kosztowne.

(RIP) Balian Lubomirski

• General group
  • Baby Member
  • *
« Reply #10 on: 06 July, 2012, 07:53:31 PM »
Mówiłem o wszystkich mieszkańcach naszego Królestwa.